CMF

 Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

W okresie pandemii ubezpieczenia zdrowotne zyskały na znaczeniu. Główną zaletą ubezpieczenia zdrowotnego jest dostęp do wysokiej jakości, specjalistycznej opieki bez konieczności długiego oczekiwania na wizytę.

Zaraz po wybuchu pandemii, ubezpieczyciele dostosowali ofertę do nowych warunków, m.in. sprawnie przeszli na obsługę online i rozszerzyli zakres usług telemedycznych. Część firm zaoferowała też pomoc psychologiczną osobom, które miały problemy z odnalezieniem się w nowej sytuacji.

Bezpieczeństwo zdrowotne to priorytet. Coraz więcej Polaków, którym zależy na kompleksowej opiece medycznej dla siebie oraz swojej rodziny, wykupuje dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Produkty te zapewniają szybki dostęp do wielu specjalistów oraz możliwość skorzystania z różnych badań diagnostycznych.

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie medyczne pozwala umawiać się na wizyty na konkretny dzień i godzinę. Pacjent może umówić się telefonicznie, skorzystać z internetowego portalu pacjenta lub odwiedzić daną przychodnię osobiście. Możliwość zdalnego umówienia wizyty lub skonsultowania się z lekarzem online to ogromna wygoda szczególnie dla osób, które mają problemy z poruszaniem się.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to opcja dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas i ceni sobie wygodę – z pakietu medycznego będą szczególnie zadowolone te osoby, które często korzystają z opieki lekarskiej i nie chcą za każdym razem, gdy potrzebują skonsultować się ze specjalistą, czekać w długich kolejkach przez miesiące, a czasem nawet lata (z tym problemem mierzy się wielu pacjentów, którzy korzystają jedynie z publicznej opieki zdrowotnej). Prywatny sektor ubezpieczeń zdrowotnych gwarantuje wysoką jakość świadczeń, dostęp do nowoczesnego sprzętu, brak kolejek i świetną dostępność do usług lekarskich, co przyspiesza rozpoczęcie procesu leczenia (często od szybkiej konsultacji i wykonania badań zależy zdrowie i życie pacjenta). Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to spokój o zdrowie swoje oraz wszystkich członków rodziny.

Czy to ma przyszłość?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje natychmiastową pomoc w chorobie. To potrzebny i coraz popularniejszy produkt dostępny w ofercie każdego renomowanego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto pamiętać, że dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne nie zastępuje ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, ale stanowi jego uzupełnienie. Zdaniem wielu specjalistów dalsze wprowadzenie na rynek dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych może znacznie poprawić kondycję zdrowotną Polaków. Przed zawarciem umowy warto dokładnie zapoznać się z jej treścią (OWU), aby wiedzieć, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności finansowej.